Autorské projekty

Common Boys / Bluespace / deep blue project  (1992-2004)
 

Tenhle studiový projekt vlastně všechno spustil. V roce 1990 vytvořil Martin s Markem Pařilem duo, na základní škole známé jako "Common Boys". Nejprve šlo o jakýsi dětský sen ,,stát se slavným", který si kluci za podpory svého učitele Oldy Hlouška dokázali splnit. Alespoň do té míry, že už coby patnáctiletí pořádali pro své vrstevníky a žáky základní školy v Komíně diskotéky a různá vystoupení, na kterých prezentovali i své vlastní písničky. O několik let později se Common Boys přejmenovali na "Deep Blue Project".
V roce 2000 potkávají Michala Davida a na jeho radu Deep Blue Project dostal nový a komerčnější název "Bluespace". Také písničky, psané až do teď v angličtině, získaly svoji českou podobu. Práce s Michalem přinesla klukům bohaté zkušenosti. Poprvé si vyzkoušeli nahrávání ve špičkovém studiu, kde vznikají nové hity hvězd české scény jako je Helena Vondráčková, Karel Gott, Lucie Bílá a spousta dalších. Na základě nasbíraných zkušeností vychází první neoficiálně vydané album "Reflexy".
Rok 2001 přináší první vážnější úspěch - vítězství v celostátní soutěži Zlíntalent (kategorie autorská) s písní "Nejsem loutka", se kterou se Bluespace objevují i v televizním pořadu "Rozjezdy pro hvězdy". A tatáž skladba se umístila na šesté příčce v hitparádě rádia KissHády.
V dalších letech se Martin zúčastnil pěvecké soutěže Bohemia talent, kde se v roce 2002 i 2003 probojoval do první desítky.

Sometimes Love Hurts - Common Boys
00:00 / 00:00
Přátelé - Common Boys
00:00 / 00:00
I Never Take - Common Boys
00:00 / 00:00
Metamorphosis - deep blue project
00:00 / 00:00
Chemical Dreams - deep blue project
00:00 / 00:00
Ostrovy - deep blue project
00:00 / 00:00
Nejsem loutka (2001) - bluespace
00:00 / 00:00
Zas´ v tom lítám - bluespace
00:00 / 00:00
Plnou náruč Tě mám - bluespace
00:00 / 00:00

Workstation (2003)
 

Převážně studiový projekt, který dal dohromady v roce 2003 Martin s brněnskou Dj-skou legendou Karlem Matýškem. Vznikl z dlouholetého přátelství a jeho cílem byla taneční hudba, ale především hodně zábavy. Vznikla autorská věc Awakening, nebo například remix "Pražský House" Petra Kotvalda. Workstation ale spoluprcovali například  i s Dj Orbitem a vytvořili mu elekro remix jeho autorského počinu. Prozatimním "vrcholem" tohoto tanečního projektu bylo nejspíš vystoupení v rámci taneční párty. Svůj půlhodinový Live-set Workstation předvedli v brněnském Boby Centru v roce 2003.

Awakening - Workstation
00:00 / 00:00
Orbit (Electro Radio Edit) - Workstation
00:00 / 00:00
Pražský House - Workstation
00:00 / 00:00

Postprodukce & Nahrávací studio

V části "Postprodukce & Nahrávací studio" bych se velmi rád zmínil i několika zajímavých hudebních projektech, na kterých jsem měl tu čest v průběhu minulých let spolupracovat jako aranžér, skladatel a zvukař.

Zásadním místem, kde se v průběhu let zrodilo mnoho hudebních projektů, byla Střední Uměleckomanažerská škola. Potkal jsem tam mnoho svých budoucích přátel a skvělých muzikantů, mezi které patří například Martin Kurc, Filip Pešta, Adam Hrubý, Anička Rajnišová, Jirka Jaroš nebo Jirka Marek...
 

Filip Pešta
 

Naše hudební cesty se zkřížily v roce 2009, kdy jsem působil v nahrávacím studiu již zmíněné Střední školy Uměleckomanažerské (SŠUM). Filip, coby patnáctiletý kluk, byl čerstvým "prvákem" v Hudebním ateliéru SŠUM. Velmi záhy jsem v něm objevil velký skladatelský talent a společně jsme ho začali rozvíjet. V průběhu let vznikla spousta písní, u nichž je Filip autorem, já jsem pak vytvořil aranžmá a výsledný zvuk.

Naše hudební spolupráce trvá dodnes a mimo jiné patří Filip k mým nejbližším přátelům.
 

Spirals - Filip Pešta
00:00 / 00:00
Příměří - Filip Pešta
00:00 / 00:00

Martin Kurc
 

Střední Škola Uměleckomanažerská v roce 2006. Do prvního ročníku Hudebního ateliéru přišel kluk s nezaměnitelným hlasem...byl to trochu "stydlín", ale sakra talentovaný! Velmi rychle se začal zajímat o studio a trávil se mnou v něm víc času, než ve škole. Zpívali jsme spolu, ve studiu vytvářeli hudební podklady k oblíbeným písním. Byl první, komu jsem předával své zkušenosti z "barového hraní".

Za krásnou spolupráci považuji dnes píseň Bridge Of Life, jejíž autorem není nikdo jiný, než Filip Pešta, já ji aranžoval, Martin Kurc ji nazpíval. 

Martin prošel velkou zkušeností v televizní soutěži Superstar a dnes, spoustu let potom, má svou vlastní kapelu Martin Kurc & Band a zpívá dál...zaplať pánbůh!

 

Moc si vážím našeho přátelství.

 

The Bridge Of Life - Martin Kurc
00:00 / 00:00

Jirka Jaroš
 

I Jirka Jaroš přichází do mého života ze Střední Uměleckomanažerské školy v roce 2006. Mladý floutek s kytarou, co zpívá dylanovskou "Knocking On Heaven´s Door" tak nezaměnitelným baritónem...nedal se přeslechnout! Jirka ještě pár let hledal tu "svou" cestu a tak se naše osudy protnuly až o něco později.

Dnes jsou z nás blízcí přátelé a já za to děkuji. 

 

Spolupracujeme na Jirkových autorských písničkách podle klasického modelu - Jirka přinese hudební nápad,formu písně a text / Martin udělá aranžmá a dá písničce finální podobu.

 

Anett & Martin